نحوه ویرایش عکس در فتوشاپ: 5 تکنیک برای شناختن

دانستن اینکه چگونه ویرایش عکس ها برای بیش از یک طراح یا ویرایشگر عکس مفید است، این می تواند برای بازاریابان، مدیران رسانه های اجتماعی، صاحبان کسب و کارهای کوچک یا هر کسی که مایل به انجام تغییرات است مفید باشد.

در این مقاله، من پنج تکنیک سریع در فتوشاپ را برای تقریبا بلافاصله تنظیم، ارتقا و یا تغییر همه تصاویر به شما نشان می دهم و همچنین می تواند مانند نقاشی لکه باشد.

  • روشنایی و کنتراست
  • منحنی
  • طرح
  • حالت مخلوط لایه
  • Dehaze در فیلتر فتوشاپ خام


عکس زیر را ببینید من از این تکنیک برای کاهش کنتراست و عمق استفاده می کنم، به طوری که به نظر کاملا متفاوت می رسد.

1. تغییر روشنایی و کنتراستیکی از ساده ترین و موثر ترین راه های بهبود دینامیک یا بهبود کلی تعریف یک تصویر، استفاده از لایه تنظیم روشنایی / کنتراست است. برای روشن شدن یا تیره کردن تصویر (روشنایی) از آن استفاده کنید و تفاوت بین نور و تاریکی (کنتراست) را کاهش یا افزایش دهید.

برای استفاده از لایه تنظیم روشنایی / کنتراست، فقط با کلیک بر روی آیکون در پایین پالت لایه که خواندن، ایجاد یک لایه جدید یا تنظیم را ایجاد کنید، سپس روشنایی / کنتراست را از لیست پاپ آپ انتخاب کنید.شما می توانید تنظیمات لایه تنظیم را در پنجره Properties که به طور خودکار باز می شود، تغییر دهید. فقط لغزنده را تنظیم کنید زیبایی استفاده از یک لایه تنظیم به جای تغییر روشنایی / کنتراست از طریق منوی Image> Adjustments این است که شما می توانید تصویر اصلی را هنگامی که آن را به عنوان .psd یا نوع دیگری از فایل ذخیره می کنید حفظ کنید. این ویژگی برای هر حالت لایه تنظیم می شود.

همانطور که می بینید، من روشنایی را با -16 کاهش دادم و کنتراست را به 65 افزایش دادم، ایجاد یک تصویر بسیار ثروتمند.


نکته: هنگام ایجاد یک لایه تنظیم، فتوشاپ ماسک را به لایه اضافه می کند - جعبه سفید کنار آیکون در لایه. شما می توانید منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید، یک لایه تنظیم را اضافه کنید، و سپس تغییراتی که در کنترل ایجاد می کنید، تنها بر روی منطقه قبلا انتخاب شده تاثیر می گذارد. شما همچنین می توانید از یک قلم مو به شکل سیاه استفاده کنید تا منطقه را پوشش دهد و منطقه آسیب دیده را با لایه تنظیم تنظیم کنید.


2. منحنی را برای نمایش نستعلیق تنظیم کنید
تنظیم منحنی در تصویر می تواند تن کلی را تغییر دهد یا ارزش هر کانال رنگی را به صورت جداگانه تغییر دهد. برای یادگیری بیشتر یا تجدید مهارت های خود.

من در این تصویر منحنی ها را برای تغییر هر کانال RGB که منجر به ظهور عکس های قدیمی می شود، در حالی که همزمان کنتراست را افزایش می دهد. این باعث می شود تا تصویر خنک تر شود.

نکته: در طول روند تنظیم، تصویر شروع به نگاه بدی خواهد کرد. نتایج را قضاوت نکنید تا زمانی که این مراحل را انجام ندهید. شما می توانید به هر کانال بازگردید تا در صورت لزوم تنظیم شود.

منحنی را از منوی لایه تنظیم، همانطور که در بالا ذکر شد، انتخاب کنید و پنجره Properties را ببینید. منوی کشویی را که RGB در بالای پنجره Properties می گوید پیدا کنید. روی آن کلیک کنید و کانال سرخ را انتخاب کنید. نوار لغزنده تاریک را در سمت چپ پایین گراف به سمت راست حرکت دهید. این مقدار قرمز را در مناطق تاریک تصویر کاهش می دهد.

نکته: اگر شما با تصاویر CMYK کار می کنید، مراحل مشابه اعمال می شود، فقط کانال های RGB (قرمز، سبز، آبی) را با CMYK (سایه، قرمز، زرد، k = سیاه) جایگزین کنید. حالا منحنی S-soft را در کانالهای سبز و آبی ایجاد کنید. سبز را از لیست کشویی کانال انتخاب کنید. در نمودار، روی خط مورب سبز در وسط سمت چپ کلیک کنید و کمی آن را بکشید. دوباره در وسط سمت راست کلیک کنید و کمی کمی بکشید.
دوباره منوی کشویی را فشار دهید، سپس آن را برای کانال آبی تکرار کنید. شما با یک تصویر متضاد بیشتر خواهید آموخت، سن که رمانتیک تر و نوستالژیک تر را بیان می کند.

3. برای ایجاد فوکوس از وینیت استفاده کنید


با طراحی، شما مرزهای تصویر را از محیط زیست توصیف می کنید، تمرکز بیشتری بر روی موضوع ایجاد کنید. شما همچنین می توانید طرح های با تنظیمات منحنی بالا را برای پیشبرد ظاهر نوستالژی استفاده کنید.

برای یک طرح سریع و آسان، Command + Shift + N را فشار دهید و برای افزودن یک لایه جدید، Enter / Return را فشار دهید.

ویرایش را در منوی اصلی باز کنید و Fill را انتخاب کنید. سیاه را در فیلد Fill انتخاب کنید. حالا ماسک لایه را با کلیک روی دکمه اضافه کردن ماسک لایه در پایین پنجره لایه ها اضافه کنید. باید با سفید پر شود. اگر نه، ماسک لایه را با کلیک کردن بر روی آن انتخاب کنید، و مرحله اعمال را از بالا اعمال کنید، سفید را انتخاب کنید.

B را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا ابزار Brush را از منوی Tools انتخاب کنید. راست کلیک بر روی گزینه پنجره قلمو باز کنید.اندازه نوار لغزنده را به طوری که قلم مو بزرگ می شود، در مورد اندازه تصویر، و یا کمی بزرگتر یا کوچکتر. کشش خشونت به طور کامل پایین. این به لبه نرمی تدریجی ما نیاز دارد که طرح را به ماسک تزریق کنیم.

با استفاده از ماسک لایه انتخاب شده، Black را یک رنگ پیش زمینه برای قلم مو قرار دهید. سپس، فقط در وسط تصویر کلیک کنید تا اصل را در زیر نشان دهید. ممکن است لازم باشد چندین بار کلیک کنید تا پوشش را تنظیم کنید. اگر شما آن را پیچ و تاب کنید، فقط آن را دوباره پر کنید.

در حال حاضر Opacity لایه را در پنجره لایه ها کاهش دهید. در اینجا تنظیمات ماسک لایه ای است که من استفاده می کنم و نتایج. استفاده از Multiply برای برخی از تصاویر بهتر از دیگران کار می کند - اجباری نیست.4. اضافه کردن حالت لایه blend
لایه های رنگی جامد با استفاده از حالت Blend Mode می توانند تصاویری را که کمتر در معرض، بی مزه و یا عدم وجود پویایی قرار دارند تغییر دهند. در اینجا ما یک لایه اشباع اضافه میکنیم، سپس گرما را افزایش دهیم و تنها چند مرحله را برجسته کنیم.

اول، اشباع را اضافه خواهیم کرد:
برای لایه جدید Command + Shift + N را فشار دهید، سپس لایه را با رنگ سیاه پر کنید
حالت ترکیب را روی Color Burn تنظیم کنید


درصد پر کردن را تا٪ 15 کاهش دهیداین یک ترفند بسیار جالب برای تزریق برخی از پویایی ها به تصویر است، اما ما می توانیم با افزودن لایه های مختلف رنگ و استفاده از انواع دیگر حالت های مخلوط، از این طریق پیشرفت کنیم.

برای اضافه کردن گرما به تصویر:
یک لایه جدید اضافه کنید و آن را پر کنید
حالت ترکیب را دوباره به حالت Color Burn تنظیم کنید
تنظیم تا 15٪برخی از رنگها را در برجسته اضافه کنید:
یک لایه جدید اضافه کنید، آن را به رنگ آبی پر کنید.
حالت ترکیب را به Color Dodge تنظیم کنید.
تنظیم را به 10٪ اضافه کنید.5. Dehaze با فیلترهای خام دوربین
یکی از آنها یک ترفند کوچک در خارج از رادار است. ما از تابع در Filter Raw Camera استفاده می کنیم که معمولا در هنگام وارد کردن تصاویر RAW از دوربین به فتوشاپ برای پردازش استفاده می شود. ما در مورد این روند نگران نباشیم.

این اشباع انتخابی به تصویر اضافه می کند. یک نوع کیمیاگری وجود دارد که در آن برنامه ابرهای کم کنتراست را در آسمان زمستانی کسل کننده ترکیب می کند و باعث می شود ظاهر شود. آسمان تبدیل می شود، ابرها عمق و. . . این فقط جادویی است من هم از آن برای تصاویر غیر ابر استفاده می کنم.

برای دسترسی به آن، Command + Shift + A را روی صفحه کلید فشار دهید یا Filter> Camera Raw Filter را در منوی اصلی باز کنید. این یک پنجره جدید را باز می کند. در سمت راست پایین، یک کنترل کشویی به نام Dehaze خواهید دید. برای این تصویر، ما به 42 تغییر می دهیم. این کنتراست و اشباع را اضافه می کند، در حالی که بیش از حد نیست.با این کنترل به راحتی می توان عکس های تار و تار را افزایش داد. برعکس، شما همچنین می توانید اثرات غیر طبیعی که زیبا هستند دریافت کنید. بستگی به نحوه استفاده از تصویربرداری دارد.

Belum ada Komentar untuk "نحوه ویرایش عکس در فتوشاپ: 5 تکنیک برای شناختن"

Posting Komentar

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel